SOLERYA ÜRÜNLERİ TÜRK MÜHENDİSİNİN TASARIMIDIR,PATENTLİDİR

Solerya Mühendislik, 1990 yılından beri güneş enerjisi sistemleri üretimi konusunda faaliyet göstermektedir.Firma, gelirinin önemli bir soleryakısmını bilimsel araştırmalara harcamakta, ticari mantalite taşımamaktadır. 

 

Bunun sonucu olarak çok uzun ömürlü, evladiyelik sistemler üretmektedir. 1992 yılında Ankara Batıkent'te bir konuta takılan ilk solerya güneş enerjisi şofbenini izleyen süreçte Türkiye'nin dört bir yanında solerya sistemleri kurulmuş, solerya markası çok uzun ömürlü olmasıyla tanınmıştır.

Kullanıma kazandırılan her doğal enerji kaynağının, kullanıcısına sağladığı tasarrufun yanısıra ülke ekonomisine ve çevre sağlığına olan katkılar gözönüne alındığında,biz de üretici olarak ayrı bir mutluluk duyuyoruz. 2000 yılından bu yana solerya güneş şofbeni yurt dışına ihraç edilmektedir.

''TAM BAĞIMSIZLIK, BİZİM BUGÜN ÜSTLENDİĞİMİZ GÖREVİN ASIL RUHUDUR.''

M.K. Atatürk

ata

Günümüzde gelişmiş ülkeler enerji politikalarını doğal enerji kaynakları rotasında şekillendirirken, yakın bir gelecekte tükenecek olan hidrokarbon kökenli yakıt kullanımını azaltmaktalar.Nükleer enerjinin dünyamız için oluşturduğu tehlike ve atık maliyetleri nedeniyle santraller kapanmaktadır.

Ülkemizdeki güneş ışınımı zenginliğine ,Almanya-İngiltere-Fransa gibi sanayileşmiş batı avrupa ülkeleri sahip olmuş olsaydı, tamamen güneş enerjisine dayalı bir enerji politikası uygulayacaklarını görmek zor değil.

Geniş bir coğrafyada ülkeler ciddi enerji krizleri ve çevre sorunları yaşarken, insanlar bireysel çıkış yolları aramaktalar.

Yaşadıkları mekanlarda güneş enerjisiyle çalışan sistemler kullanan insanlar ayrıcalıklı bir özgürlük duygusu yaşıyorlar.

solerya
solerya